İrtibat
+90 555 212 8890

Belarus Devlet Ticaret ve Ekonomi Üniversitesi

BELARUS DEVLET TİCARET VE EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (GOMEL)

Gomel şehri 520 Bin nüfusuyla başkent Misnk’ ten sonra Belarus’ un 2. büyük şehridir. Gomel şehri başkent Minsk’ e göre daha sakin ve ucuzdur.

Belarus Devlet Ticari ve Ekonomi Üniversitesi (BTEU) 1964 yılında Gomel şehrinde hizmet vermeye başlamıştır. Üniversite bünyesinde Örgün Öğretim olarak Ticari, Finans, Ekonomi ve Ticari Yönetim Fakülteleri ve Açık Öğretim olarak ise Ekonomi ve Ticaret Yönetimi, Muhasebe Fakülteleri bulundurmaktadır. BTEU’ de aynı zamanda 9000’ den fazla öğrenci eğitim görmektedir. Bunların %30 ‘u Örgün Öğretim, geri kalan ise Açık Öğretimdir. Üniversitede yaklaşık 1160 kadrolu öğretim üyesi bulunmakta ve bunlardan 425 Profesör kadrosundadır. Derslerde ses ve video tekniği, projeksiyon makinesi, kamera sistemi, akıllı tahta ve diğer teknoloji araçları kullanılmaktadır. Üniversite aktif bir şekilde ABD eğitim kurumlarıyla Uluslararası alanda, İspanya ile ise iş semineri programları dahilinde çalışmaktadır.

Fakülteler:

*Ekonomi ve Ticari Yönetim Fakültesi

*Finans Fakültesi

*Ticaret Fakültesi

*Ekonomi ve Muhasebe Fakültesi (Açık Öğretim)

*Yüksek nitelik ve Mesleki İlerleme Fakültesi

BTEU’ nun 5 öğrenci yurdu mevcuttur. Yabancı öğrenciler sadece 3 yurtta kalmaktadır. Odalar blok şeklindedir. Her blokta 2 oda (2 ve 3 kişilik) ayrı banyosu ve WC, ayrıca buzdolabı mevcuttur. Her katta elektrikli ocağın olduğu ortak kullanıma mahsus mutfak bulunmaktadır. Ayrıca Etüt salonları, Öğrenci kafeteryası, bayan ve erkek kuaförü ve çamaşırhane bulunmaktadır